Дани Жељка Грујића 1. и 2.септембра

Позивамо све љубитеље књижевности и културе да нам се придруже на „Данима Жељка Грујића“, који ће бити одржани 1. и 2. септембра на Палама, у знак сјећања на нашег драгог колегу и изузетног српског пјесника, есејисту, књижевног критичара и новинара.
Првог дана манифестације у Културном центру Пале биће отворена изложба „Завичајна збирка Народне библиотеке Пале“. Овом изложбом желимо да промовишемо историју, културу и традицију Пала и његове околине, те да омогућимо посјетиоцима да боље разумију своје коријене и подстакнемо очување локалног идентитета.
Такође, припремили смо и Књижевно-музичко вече у част Жељка Грујића, у оквиру којег ће бити промовисана његова књига „Живот у фусноти“, коју је постхумно објавила Народна библиотека Пале.
Другог дана у Храму Светог архангела Гаврила биће служен молитвени помен, а након тога на Филозофском факултету Пале одржан округли сто посвећен стваралаштву Жељка Грујића.
Позивамо вас да својим присуством увеличате овај догађај и заједно са нама прославите дјело и живот нашег драгог пријатеља и сарадника, чувајући успомену на његов изузетан допринос нашој културној баштини.
Организатори манифестације „Дани Жељка Грујића“ су ЈУ Народна библиотека Пале и Филозофски факултет Пале.