Донација књига Института за српску културу из Никшића(ВИДЕО)

Представници Српског националног савјета Црне Горе, Књижевне задруге српског националног савјета и Института за српску културу из Никшића поклонили су Народној библиотеци Пале 150 књига.

Председник Српског националног савјета Црне Горе Момчило Вуксановић истакао је да је ова задруга објавила преко 450 наслова на српском језику и ћириличном писму. Један дио тих издања смо поклонили разним библиотекама међу њима и Народној библиотеци Пале. Издавачка дјелатност је понос овог савјета и има значајну улогу у очувању српског идентитета, српског језика и ћириличног писма Црне Горе.

Директор библиотеке Бојан Чворо истакао је значај очувања српског националног идентитета у Црној Гори, као и на свим просторима гдје живи српски народ и нагласио да је ова посјета веома значајна за Пале, те да међусобне везе и сарадњу треба и даље јачати.