Народна библиотека Пале данас је бесплатним чланаринама за 2022. годину наградила шест највјернијих читалаца из ове општине.

Награђено је троје одраслих особа и троје најмлађих читалаца, а директор библиотеке Бојан Чворо рекао је новинарима да је ово манифестација, која се одржава већ другу годину заредом.

Чворо истиче да је у њиховом интересу да иста пређе у традицију и да се одржава и наредних година.

Он је додао да су старији читаоци награђени бесплатним књигама, а млађи бесплатним годишњим чланаринама за текућу годину.

Дугогодишњи члан паљанске библиотеке Мирослава Јашаревић каже да јој награда за вјерност много значи, из разлога што је велики љубитељ књига.

Јашаревићева истиче да не прави разлику када је у питању жанр књига, воли све да чита, те додаје да нема лоше књиге.

Један од најмлађих читалаца Ђорђе Тадић (10) каже да је срећан због добијене бесплатне чланарине за ову годину.

Наводи да ће му иста много значити, јер обожава да чита и врло радо долази у библиотеку да позајми књиге.

Својим вршњацима поручује да се учлане у библиотеку, те да ће у истој пронаћи много занимљивих књига из којих ће научити много тога.

Осим Мирославе и Ђорђа, данас су награђени и Јана Кезуновић и Симеон Танић (дјеца), те Вукосава Павловић и Богдан Келовић (одрасли).

(КАТЕРА)