Промовисана књига Александре Шаренац „/О/чај у шољици кафе“

Промоција књиге „(О)чај у шољици кафе“ ауторке Александре Шаренац одржана је 17. 5. 2024. године у холу Културног центра Пале.
Рецензенткиња Сњежана Ђоковић подвукла је да збирка представља интроспективну филозофску дискусију, исписану лирским стилом, која истражује духовну везу са божанским, превазилазећи материјално. Поезију Александре Шаренац описала је као синтезу античке мудрости и православних вриједности, прожету историјским референцама.
Александра Шаренац је поријеклом из Горажда, а тренутно живи и ради у Београду. Бави се књижевном критиком, есејистиком и библиотекарством.
Ауторка је изјавила да је „/О/чај у шољици кафе“ наставак њене прве збирке „Иза погледа“, објављене 2019. године.
„Обје збирке су дио трилогије, пошто пишем и трећу књигу“, истакла је ауторка.
Ова триологија се бави темама љубави, њеним трансформацијама и путевима, инспирисана орфичким митом који се провлачи кроз све три збирке, обликујући јединствен митолошки језик.
Промоцију књиге организовала је Народна библиотека Пале.