Народна библиотека „Пале“ добила књиге и часописе Института за српску културу из Никшића

Јавна установа Народна библиотека „Пале“ са великим задовољством објављује да је остварила сарадњу са Институтом за српску културу из Никшића. Ова уважена научна институција из Црне Горе обогатила је нашу библиотеку вриједним поклонима: часописима „Српска баштина“ и низом књига. Институт за српску културу из Никшића представља знамениту научну снагу, посвећену истраживању, вредновању и промоцији  богатог српског културног и духовног наслијеђа у Црној Гори. Ова научна установа успоставила је сарадњу са свим српским универзитетима и бројним другим релевантним институцијама у Србији и Републици Српској, чији су се професори и истраживачи придружили редакцији часописа „Српска баштина“. Народна библиотека „Пале“ се захваљује Институту за српску културу из Никшића и господину Будимиру Алексићу, са жељом за наставком вриједне сарадње и буђењем нових културних хоризоната.